wtorek, 15 września 2015

Moje pasje - fotografia.

Jedną z wielu moich pasji jest fotografia. Jest to taka rzecz w której tracę kontakt z ludźmi, czuje się wtedy jakby cały świat zatrzymał się, a wszystko staje się takie spokojne, ciche. Zawsze miałam "słabość" do pięknych zachodów słońca, krajobrazów, wszystkiego co mnie otacza. Jest to jedna z rzeczy przy których zapominam o moich problemach i wszystkim co mnie dobija.
Sprzęt na którym pracuję nie jest jakoś bardzo profesjonalny za nie wiadomo jaką ilość pieniędzy, używam go już 2,5 roku i jak na razie sprawuje się dobrze. Jest to Nikon Coolpix l820, nie chcę przeciągać, po prostu wkleję wam kilka zdjęć robionych przeze mnie :).










Jest to mała cząsteczka wszystkich folderów ze zdjęciami (a jest ich na prawdę duuużo) jednak szukanie wszystkich zdjęć zajęło by mi cały dzień.
Mam nadzieję, że spodobał wam się post, piszcie w komentarzach które zdjęcie najbardziej wam się spodobało, do następnego misie! :)

piątek, 24 kwietnia 2015

Lato coraz bliżej! ♥

Cześć misie! A więc nadszedł  czas na post o wakacjach, planach, oraz o inspiracjach. Zaczynajmy!
Lato kojarzy nam się z ciepłem, słońcem, więc przydałoby się wypić coś orzeźwiającego. Moją propozycją jest zrobienie smoothie. Jest na prawdę wiele możliwości zrobienia tego, można dobrać sobie wszystko według gustu.
Jak zrobić smoothie?
Nic prostszego, dodajemy do miksera lub blendera świeże lub mrożone owoce, dolewamy mleko/wodę/jogurt i kostki lodu, żeby wszystko miało orzeźwiający smak. Miksujemy wszystko i smoothie gotowe :)

 


Albo jeśli nie chce nam się robić smoothie, zawsze możemy dodać do wody świeże owoce, będzie miała orzeźwiający smak.
 





Niedługo majówka, co robić?
Pomysłów na majówkę jest mnóstwo, zaczynając od wyjazdu nad jezioro ze znajomymi, bądź spędzenia go na leniuchowaniu w domu, można zrobić grilla, wspólne nocowanie z przyjaciółką, albo kilkoma. :) Ja wyjeżdżam nad jezioro, chcę spędzić ten czas z przyjaciółmi, powygłupiać się i wyluzować



 Pielęgnacja ciała 
W wakacje każdy chyba ma czas dla siebie, więc pora o siebie zadbać. Cały rok praktycznie nie mamy czasu na nic, a teraz możemy sobie na to pozwolić. Weź długą kąpiel, zrób sobie domowe spa. A skoro kąpiel i domowe spa to przyda się też maseczka. Mam dla was propozycję, 2 maseczek nawilżających. Zaczynajmy.
Pierwsza maseczka z miodem
Składniki:
Płatki owsiane górskie
1 łyżka miodu
Woda 
Płatki owsiane miksujemy na proszek, dodajemy 2 łyżki zmiksowanych płatków owsianych, do tego jedną łyżkę miodu i trochę wody. Powstaje nam gęsta pasta, którą nakładamy na twarz, ma właściwości łagodzące i nawilżające. Zmywamy po 10-15 minutach
Druga maseczka z jogurtem i bananem
Składniki:
1 łyżka proszku z płatków owsianych
1 łyżka gęstego jogurtu naturalnego
Pół banana
Dodajemy łyżkę płatków owsianych, jogurt i pół banana. Wszystko rozgniatamy i mieszamy widelcem, bezpośrednio nakładamy na twarz, maseczka jest regenerująca i nawilżająca. Po 10-15 minutach ściągamy nadmiar maseczki i zmywamy ją płatkami kosmetycznymi z płynem micelarnym, lub wodą.

Inspiracje
Chyba moja ulubiona kategoria :)


















































Mam nadzieję, że spodobał wam się post :) Wyszedł trochę długi, ale myślę, że przyjemnie będzie wam się czytać i oglądać inspiracje. A może chcielibyście jakieś DIY? Piszcie w komentarzach, do następnego postu misie! :)